Każda z nas wie, że o usta trzeba dbać. Przecież to one najbardziej kuszą, prawda? Dlatego używamy różnego rodzaju pomadek ochronnych, nawilżających oraz koloryzujących. Latem każda z nas sięga także po pomadki, które mają nas chronić przed szkodliwymi promieniami UV. I dziś o takiej pomadce napiszę. Pewnie uważacie, że ta recenzja już Wam się w tym roku nie przyda? Cóż, a czy wiecie, że te szkodliwe promienie, na które tak uważamy latem docierają do nas i zimą? I szkodzą jeszcze bardziej bo wtedy niewielki odsetek kobiet pamięta o ochronie przed nimi. Przecież zimą może nam zagrozić jedynie mróz.  Niestety nie! I dlatego dziś przychodzę do Was z recenzją pomadki, która sprawdzi się nie tylko latem, ale również i mroźną zimą, ze względu na swoje właściwości.

100_4428 100_4429 100_4430

FLO-SLEK SUNCARE – POMADKA OCHRONNA DO UST Z FILTREM UV SPF 14

Zacznę od tego, co mnie uderzyło w niej na samym początku. Zapach. Jest słodki, waniliowy, ale jednocześnie bardzo delikatny. I chociaż sama zapachu wanilii nie lubię, tak w tej pomadce całkowicie mi nie przeszkadza.

Opakowanie plastikowe, zadziwiająco trwałe. Używam pomadki od ponad miesiąca, a jeszcze się nie rozpadło, więc jest naprawdę dobrze. Na samym początku pomadka zamknięta jest jeszcze w papierowym kartoniku, więc możemy mieć pewność, że nikt przed nami nie miał jej na ustach.

A teraz czas na działanie! Zacznę od tego, że jej funkcji ochronnej przed promieniami UV w żaden sposób sprawdzić nie mogę. Pewnie dałoby się to udowodnić w testach laboratoryjnych, więc pozostaje mi wierzyć firmie na słowo.
Za to jednak mogę Wam opowiedzieć o jej innych właściwościach. Świetnie nawilża i to na dłuższy czas i właśnie dlatego jest ona godna polecenia na zimę. Na ustach pozostawia delikatną, bezbarwną i bezzapachową warstwę ochronną, która na szczęście się nie klei.

Usta stają się nawilżone i odżywione. Opakowanie jest małe i z pewnością zmieści się do małej torebki bądź kieszeni, więc możemy mieć ją zawsze przy sobie.
I tak właśnie zimą oprócz ochrony przed mrozem otrzymujemy także dodatkową ochronę przed promieniami UV.
Do tego pomadkę możemy kupić w cenie około 6 zł, co jest ceną śmiesznie niską i zdecydowanie na każdą kieszeń.

Kolejny wspaniały produkt godny polecenia! A Wy stosujecie zimą kosmetyki chroniące przed promieniami UV? Piszcie.:)

Tekst i zdjęcia:

Ilona Cygan