Processed with VSCO with hb1 preset

Od producenta:

” 100% olej arganowy, z certyfikatem ECOCERT, wytwarzany metodą tłoczenia na zimno z nasion Argania Spinosa.

Zwany „złotem Maroka”, jest jednym z najdroższych olejów świata. Zawiera bogactwo nienasyconych kwasów tłuszczowych, w tym linolowego i  oleinowego  oraz  witaminy E i fitosteroli. Dzięki temu może być stosowany w pielęgnacji każdego typu skóry twarzy i ciała, a także włosów i paznokci.”

Cena: ok. 27zł/ 30 ml.

Processed with VSCO with hb1 preset

Moja opinia:

Olej zamknięty jest w szklanej buteleczce z aplikatorem typu pipeta.

Największą i chyba najważniejszą cechą, którą kierujemy się przy wyborze oleju to to, że był tłoczony na zimno. Co to oznacza? Nasiona, z których pozyskano olej były poddane obróbce w niskiej temperaturze, dzięki temu olej zachowuje większą wartość.  Dodatkowo jest w 100% organiczny.

Tłusty jak na olej przystało, łatwy w aplikacji.

Processed with VSCO with hb1 preset

Processed with VSCO with hb1 preset

Processed with VSCO with hb1 preset

Uwielbiam używać go w pielęgnacji włosów. Jest świetnym środkiem termoochronnym, dlatego zawsze nakładam go na końcówki. Jeśli nałożymy go na skórę głowy, pomoże nam w walce z łupieżem. Będziecie zaskoczeni jakie cuda może zdziałać. Suche skórki wokół paznokci lub te na nosie- tutaj także sprawdzi się ten olejek.  Łagodzi objawy trądziku czy alergii.  Olej arganowy ma wiele zastosowań. To jeden z tych produktów, który obowiązkowo powinien znaleźć się w waszej kosmetyczce! 🙂

Tekst i zdjęcia:

Aneta 🙂