Processed with VSCO with hb1 preset

Od producenta:

Кrem-komfort ze śluzem ślimaka Markell Bio Helix  do skóry przetłuszczającej się
i mieszanej na dzień. Formuła kremu została stworzona specjalnie dla skóry skłonnej do nadmiernego przetłuszczania się. Zapewnia szybką regenerację i odnowę naskórka, usuwa zaczerwienienie i złuszczanie. Fruitapone grejpfruta zmniejsza aktywność gruczołów łojowych. Yogurtene® Balance normalizuje naturalną mikroflorę skóry.
Mucyny, będące naturalnym składnikiem ekstraktu ze śluzu ślimaka, szybko redukują zmarszczki, blizny potrądzikowe, rozjaśniają i odmładzają skórę, likwidują zaczerwienienia i różnice pigmentacji naskórka.”

Cena: 28,45 zł/ 50 ml.

Processed with VSCO with hb1 preset

Moja opinia:

Kremy do twarzy ze śluzem ślimaka są obecnie na rynku wielkim hitem. Cieszę się, że w końcu i mi udało się przetestować coś z tym niesamowitym składnikiem. Osobiście bardzo nie lubię ślimaków lecz nakładając krem tak na prawdę nie różnił się niczym od tych tradycyjnych. Także bez obaw! 🙂  Krem znajduje się w wygodnym opakowaniu, a dozownik pozwala na wydobycie takiej ilości kremu jakiej potrzebujecie. Dzięki temu nic się nie marnuje.

Processed with VSCO with hb1 preset

Krem szybko się wchłania i nie pozostawia tłustego filmu na twarzy. Dzięki temu możemy nałożyć na niego makijaż. Nie powoduje nadmiernego wydzielania się łoju. Nie zapycha.

Warto pamiętać o tym, że nawet cera tłusta potrzebuje nawilżenia, a ten krem robi to genialnie. Myślę, że to głównie zasługa śluzu ślimaka.

Krem bardzo pozytywnie wpływa na koloryt skóry i pomaga w walce z trądzikiem. Dodatkowo prawie w ogólnie go nie ubywa! Jak na taką małą tubkę jest bardzo wydajny.

Processed with VSCO with hb1 preset

Krem możecie dostać tutaj.  Byłam bardzo zaskoczona kiedy w swojej paczuszce znalazłam także kilka próbek, które sprawdziły się równie dobrze jak reszta zamówienia. Miałam możliwość przetestowania tego samego kremu lecz do skóry suchej i normalnej oraz szamponu regenerującego do włosów. ❤  Dziękuję Perfumeria niebieska!

Dajcie znać czy testowałyście już jakieś kosmetyki ze śluzem ślimaka i czy  jesteście zadowolone.

Tekst i zdjęcia:

Aneta 🙂